Czym jest PIT BIKE?

To niewielkich rozmiarów motocykle przypominające pomniejszone motocykle crossowe lub enduro. Przez to często nazywane są minicrossami. Niewielkie rozmiary w duecie z całkiem sporej mocy silnikiem to gwarancja dobrej zabawy zarówno dla maluchów jak i dorosłych. W wersjach dla dzieci posiadają szereg ułatwień takich jak półautomatyczne sprzęgło czy regulowane manetki gazu. Najlepiej jeździć nimi na specjalnych torach gdzie mogą pokazać swoje prawdziwe możliwości w bezpiecznych warunkach. 

Klub/Stowarzyszenie LAMBA powstało w 2017 roku i od samego początku swojego istnienia skupia fanów motocykli. Na początku byli to głównie zawodnicy pitbike’owi, jednak z czasem klub stawał się coraz bardziej wszechstronny. Na chwilę obecną w klubie jeżdżą zawodnicy ścigający się w takich dyscyplinach jak Mini Motocykle Pit Bike, Motocross, Enduro, Cross Country oraz Żużel. 

Na chwilę obecną dysponujemy największym pitbike’owym homologowanym torem w Polsce, przystosowanym typowo dla pitbike’ów w dyscyplinach: Mini Motocykle Pit Bike Motocross, Motocross, mniejszym torem treningowym, trasą Cross Country oraz torem homologowanym do Mini Żużla. Obiekt znajduje się w Rzeszowie przy ul. Spichlerzowej – Lamba Pitbike Park – Załęże – Greinplast.

Nasi Zawodnicy mają na swoich kontach wiele tytułów sportowych, takich jak: w żużlu – II miejsce Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów, Drużynowe Mistrzostwo Polski Ekstraligi, Mini Motocyklach Pit Bike  – III miejsce Mistrzostw Polski Kadet Off Road, Enduro – II miejsce Pucharu Polski 85, I miejsce Pucharu Polski 125, VI miejsce Pucharu Polski Junior.